Yüzdeki Lekelerin cözümü

Yüzdeki lekelerden hangimiz şikayetçi değiliz’ki?Kurtulmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz..Lütfen yazımızı dikkatlice okuyup yorumlarınızı esirgemeyiniz.
yüzdeki lekeler nasıl geçer merak ediyorsanız hem doğal yollarını hem medikal yollarını hem de dermo kozmetik yollarını sizlerle paylaşacağız. İlk olarak yüzdeki lekeler için doğal yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Yüzdeki Lekeler İçin Doğal Yöntemler
Yüzde oluşan kahverengi lekeler ve güneş lekeleri için öncelikle cilt temizleme doğru bir biçimde yapılmalıdır. Cilt uygun bir temizleyici ile ılık su yardımı ile temizlenmelidir. Genellikle olgun lekelerin yok olması zaman ister. Bu yüzden vereceğimiz bu doğal yöntemi etki etmiyor diye bırakmamanızı tavsiye ederiz.
Malzemeler:
1 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Yarım tatlı kaşığı karbonat (kabartma tozu)
2 tatlı kaşığı limon suyu
Bu maske yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler için önerilmektedir. Kuru ciltli kişiler uygulamak istiyorlarsa maske uyguladıktan sonra cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmeniz önerilmektedir. Doğal bir nemlendirici uygulamak isterseniz aloevera bitkisinin yapraklarındaki jelden faydalanabilirsiniz.
Maskenin tüm malzemelerini bir fırça ile cildinize uygulayın. Cildiniz limon sayesinde biraz gerilebilir ve hafifçe sızlayabilir. Bu durum geçicidir. Fakat cildinizde herhangi bir farklı hassasiyet söz konusu ise maskeyi uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Maske cildinizde 20 dk. kadar durduktan sonra parmaklarınızın yardımı ile maskeyi cildinizden ovalayarak çıkarın. Ardından cildinizi ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada bir defa olmak şartı ile tekrar uygulayabilirsiniz.

Post Author: aykiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir